Home Fashion 15 ide të shkëlqyera veshjesh – Fashion Gone Rogue

15 ide të shkëlqyera veshjesh – Fashion Gone Rogue

0
15 ide të shkëlqyera veshjesh – Fashion Gone Rogue

Çfarë duhet të vishni në një koncert
Zbuloni se çfarë të vishni në një koncert me këto veshje.

Pjesëmarrja në një koncert është një mënyrë përrallore për t’u çlodhur, për t’u lëshuar dhe për t’u zhytur në botën e mrekullueshme të muzikës. Kur mendoni se çfarë të vishni në një koncert, mund të jetë një detyrë e frikshme. Ju dëshironi të jeni elegant por të relaksuar. Koncertet paraqesin një mundësi të artë për t’u lidhur me artistët dhe kolegët tuaj të preferuar, duke u bërë jetike për një përvojë unike dhe kolektive.

Çfarë duhet të vishni në një koncert

Koncert i veshjeve të rastësishme What Wear
Ngjyrat e heshtura janë një ide e shkëlqyer për veshjen tuaj të koncertit. Foto: FP

Pavarësisht nëse e gjeni veten në një shfaqje rock, një ambient në natyrë, një koncert rap, një mbrëmje muzikore country, një spektakël pop ose një festival muzikor, zbulimi i ansamblit të duhur mund të përbëjë një sfidë. Ju dëshironi të dukeni në modë, të ndiheni të qetë dhe të siguroheni që veshja juaj të jetë e përshtatshme për këtë rast, duke shfaqur stilin tuaj të veçantë personal.

Lexoni udhëzuesin tonë për t’ju pajisur me njohuritë e nevojshme për të zgjedhur veshjen e përsosur për koncertin tuaj të ardhshëm. Ne do të shqyrtojmë shumë stile dhe lloje koncertesh, duke ju fuqizuar të gjeni opsionin më të shkëlqyer të përshtatur për preferencat tuaja. Ne ju kemi mbuluar, nga veshja e bluzave dhe pantallonave të shkurtra xhins deri te xhaketat e lëkura dhe çizmet kauboj.

Tee grafike + pantallona të shkurtra xhins

Zgjedhni një fanellë grafike të ndritshme me një printe lozonjare për një pamje të përjetshme të festivalit që nuk zhgënjen kurrë. Kombinoje me pantallona të shkurtra xhins me bel të lartë për një ansambël elegant dhe komod. Kompletojeni veshjen me çizme apo atlete për atë atmosferë të këndshme pa mundim. Mos harroni të shtoni disa vathë me rrathë për të shtuar një shije.

Fustan Maxi + Sandale

Sandale Maxi Dress What Wear Koncert
Një fustan i gjatë dhe sandale janë të shkëlqyera për një koncert në natyrë. Foto: FP

Arritni një ndjenjë hiri dhe stili me një fustan maxi të rrjedhshëm, perfekt për një koncert në natyrë. Zgjidhni një fustan maxi në një ngjyrë të gjallë ose një print argëtues që i përshtatet personalitetit tuaj. Kombinoje atë me sandale të rehatshme për t’i mbajtur këmbët tuaja të lumtura gjatë gjithë eventit. Merrni një çantë elegante të tërthortë për të mbajtur gjërat thelbësore të koncertit dhe mbusheni me syze dielli për të mbrojtur sytë nga rrezet e diellit.

Fanny Pack + Pantallona Cargo

Pantallona Crop Top Cargo Concert What Wear
Kombinoni pantallonat tuaja të ngarkuara me një bluzë të shkurtër për një pamje fituese. Foto: Shutterstock.com

Nëse përparësia juaj është prakticiteti, merrni parasysh pantallonat sportive të ngarkesave me një majë të lirshme. Përfitoni nga bollëku i xhepave për të ruajtur telefonin, portofolin dhe gjërat e tjera thelbësore. Për t’i mbajtur duart tuaja të lira, zgjidhni një paketë fanny në modë që plotëson veshjen tuaj. Kompletoni look-un me çizme të trasha ose atlete, duke siguruar që komoditeti dhe stili të jenë në kontroll.

Xhaketë lëkure + xhinse të ngushta

Xhaketë lëkure Jeans What Wear Concert
Kanalizoni anën tuaj rebele me një xhaketë lëkure dhe xhinse. Foto: FP

Përqafoni joshjen e përjetshme të një xhakete lëkure, një element kryesor i domosdoshëm për çdo koncert rock. Kombinoje atë me xhinse të ngushta në formë dhe një fashë brezi për një ansambël elegant dhe rebel. Plotësoni look-un me çizme deri në kyçin e këmbës që nxjerrin në pah qëndrimin dhe një gjerdan deklaratë për të shtuar një prekje individualiteti.

Xhaketë xhins + Fustan i Zi

Xhaketë xhins Fustan i Zi What Wear Koncert
Mbajeni të thjeshtë me një xhaketë LBD dhe xhins. Foto: Shutterstock.com

Për një estetikë më të butë dhe femërore, zgjidhni një fustan të zi të shoqëruar me një xhaketë xhins. Ky kombinim arrin ekuilibrin perfekt mes tërbimit dhe elegantes. Përforconi veshjen me çizme të trasha që shtojnë një nuancë guximi dhe plotësojnë pamjen me një ngjyrë të theksuar buzëkuqi, duke bërë një deklaratë kudo që të shkoni.

Këmishë rrjetë + pantallona lëkure

Kapni thelbin e grunge me një këmishë rrjetë, pantallona lëkure dhe çizme luftarake. Ky kombinim i guximshëm por me stil krijon një pamje magjepsëse. Përmirësojeni veshjen me vathë rrathë, duke shtuar një prekje rebelimi dhe kompletoni ansamblin me një ngjyrë të theksuar buzësh që nxjerr vetëbesim dhe qëndrim.

Çizme Cowboy + Fund xhins

Pantallona të gjera lëkure Çizme kaubojje What Wear Concert
Një minifund dhe çizme kauboj janë një veshje e mrekullueshme për një event koncerti. Foto: andersphoto / Shutterstock.com

Përqafoni thelbin e koncerteve të muzikës country me një palë çizme klasike kauboj. Kombinoje ato me një fund xhins dhe një bluzë grafike lozonjare për një pamje casual dhe argëtuese. Për të kompletuar veshjen, vendosni një kapelë elegant me një prekje të stilit perëndimor dhe mos harroni të mbroni sytë nga dielli me një palë syze dielli në modë.

Top korse + Xhinse me bel të lartë

Konsideroni të vishni një bluzë korseje të këndshme me xhinse me bel të lartë për një ansambël më femëror dhe të sofistikuar. Plotësoni look-un me një palë çizme kauboj, duke i dhënë një hije hijeshi të vendit. Ngrini veshjen me një gjerdan dhe një palë vathë me rrathë që tregojnë stilin tuaj personal.

Fustan i Bardhë + Çizme Neutrale

Fustan i bardhë Çizme Cowboy What Wear Concert
Kanalizime country me një fustan dantelle dhe çizme kafe. Foto: Shutterstock.com

Arritni një pamje të lëmuar dhe të rafinuar duke zgjedhur një fustan të bardhë të shoqëruar me çizme me ngjyrë neutrale. Ky kombinim shkëlqen me elegancë të përjetshme dhe kombinohet në mënyrë të përkryer me atmosferën e koncerteve të vendit. Për më shumë shkathtësi, lyejeni fustanin me një xhaketë xhins ose një këmishë kartoni për t’i dhënë veshjes suaj një prekje elegancë të rastësishme.

Veshje e zezë + atlete

Atlete me pamje të zeza Koncert What Wear
Kombinoje këmishën me kuadrate dhe ansamblin e zi me atlete për një pamje relaksuese. Foto: Shutterstock.com

Kur bëhet fjalë për një koncert rap, një veshje e zezë është një zgjedhje e përjetshme. Kombinoni një këmishë dhe pantallona ose një fund elegant me atlete të rehatshme për një atmosferë të relaksuar dhe pa mundim. Përforconi pamjen me një gjerdan, një këmishë me karton ose një palë vathë që shfaq personalitetin tuaj unik.

Pantallona Cargo + Crop Top

Zgjedhni një ansambël më praktik, por në modë dhe kombinoni pantallonat cargo me një bluzë të modës. Kombinimi ofron funksionalitet dhe stil. Plotësoni veshjen me çizme të trasha që shtojnë një prekje qëndrimi dhe individualiteti.

Bluzë e ndritshme + pantallona të shkurtra xhins

Për një pamje të shkujdesur dhe argëtuese, përqafoni një bluzë të ndezur të shoqëruar me pantallona të shkurtra xhins dhe atlete. Ky ansambël nxjerr një bukuri të qetë. Mos harroni të sillni me vete një paketë fanny ose çantë kryq për të mbajtur gjërat thelbësore të koncertit tuaj me lehtësi dhe stil.

Fustan i ndritshëm + Atlete

Atlete me veshje të ndritshme Koncert What Wear
Dalloni nga turma me një fustan të kuq të gjallë. Foto: FP

Një koncert pop kërkon një shpërthim ngjyrash, duke e bërë një fustan të ndritshëm zgjedhjen perfekte. Kombinoje me atlete të rehatshme për një pamje elegante dhe praktike. Për të shtuar një prekje shtesë të qëndrimit, shtresa me një xhaketë xhins ose xhaketë lëkure, duke e kompletuar ansamblin me një kthesë lozonjare.

Crop Top + Pantallona me bel të lartë

Crop Top xhinse me bel të lartë Concert What Wear
Një pamje klasike koncertesh është një top me xhinse me bel të lartë. Foto: Shutterstock.com

Konsideroni të kombinoni një bluzë me pantallona me bel të lartë për një veshje lozonjare dhe të modës. Ky kombinim nxjerr vetëbesim dhe stil. Ngrini pamjen me taka ose çizme të trasha, duke i dhënë një prekje sofistikimi ansamblit tuaj.

Top tank + Pantallona të shkurtra xhins

Pantallona të shkurtra xhins
Qëndroni elegant, por të qetë me pantallona të shkurtra xhins dhe bluza. Foto: FP

Sportoni një bluzë me pantallona të shkurtra xhins për një tërheqje të freskët dhe me stil. Ky çiftim paraqet një pamje koncertale thelbësore që vë në pah karakterin tuaj unik. Për të sjellë më shumë dhunti në ansamblin tuaj, merrni parasysh aksesorët me pjesë të çuditshme si vathët e thjeshtë ose ngjyra të ndritshme të buzëve.

Aksesorë

Aksesorët luajnë një rol jetik në krijimin e një veshjeje koncertesh të spikatur. Jo vetëm që shtojnë personalitetin dhe stilin, por ofrojnë edhe përfitime praktike. Këtu janë disa ide aksesore për të ngritur ansamblin tuaj të ardhshëm të koncerteve:

Çanta të pastra

UO Clear Backpack.
UO Clear Backpack 49$. Foto: Urban Outfitters
Mbajeni bukur me këtë çantë shpine të pastër.

Shumë vende koncertesh tani kërkojnë çanta të pastra për qëllime sigurie. Ju mund të zgjidhni një çantë elegante të pastër që plotëson pa probleme veshjen tuaj. Zgjedhni një çantë të pastër kryq ose çantë që plotëson kërkesat e ambientit dhe i shton pamjes suaj një prekje të sofistikimit modern.

Kapele

Koncert Hat What Wear
Një kapak bejsbolli i rastësishëm nuk mund të gabojë kurrë në një shfaqje. Foto: FP

Kapelet janë një mënyrë fantastike për të futur personalitet në veshjen tuaj të koncertit duke mbrojtur fytyrën tuaj nga rrezet e diellit. Zgjidhni nga një gamë e gjerë opsionesh, të tilla si një kapele klasike kauboji, një fedora në modë ose një kapele sportive bejsbolli. Gjeni një kapelë që plotëson në mënyrë të përsosur ansamblin tuaj, duke shtuar menjëherë dhuntinë dhe individualitetin në pamjen tuaj të përgjithshme.

Xhaketa

Çizme me xhaketë xhins What Wear Concert
Një xhaketë xhins është e mrekullueshme për të pasur kur një koncert shkon vonë. Foto: Shutterstock.com

Edhe në ditët e ngrohta të koncerteve, është e mençur të sillni me vete një shtresë shtesë kur perëndon dielli ose kur fryn një erë e freskët. Zgjidhni një xhaketë lëkure të gjithanshme, një xhaketë xhins të përjetshëm ose një xhaketë të lehtë që harmonizohet pa mundim me veshjen tuaj. Shtimi i një xhakete ofron praktike dhe shton një prekje shtesë stili dhe thellësie në ansamblin tuaj të koncerteve.

Këpucët

Këpucë koncerti me atlete të bardha
Qëndroni rehat me atlete të bardha në çdo event muzikor. Foto: FP

Lundrimi në skenën e koncertit kërkon këpucë që martojnë stilin me komoditetin. Atletet, simboli i fundit i freskisë së qetë, ofrojnë mbrojtje të shkëlqyeshme për orë të tëra kërcimi. Çizmet deri në kyçin e këmbës, klasike por me tension, ofrojnë mbrojtje elegante në hapësirat e mbushura me njerëz.

Sandalet mund të jenë joshëse për ambiente në natyrë, por zgjidhni versione të forta për të shmangur hapat e gabuar. Mos harroni, koncertet kanë të bëjnë me zhytjen në ritëm, kështu që lërini këpucët tuaja të pasqyrojnë stilin tuaj, por jepini përparësi rehatisë dhe sigurisë.

Syze dielli

Syze dielli What Wear Koncert
Vendosni një palë syze dielli në një shfaqje në natyrë. Foto: FP

Syzet e diellit janë një domosdoshmëri absolute për çdo koncert në natyrë. Jo vetëm që i mbrojnë sytë tuaj nga shkëlqimi i diellit, por ato gjithashtu i shtojnë një prekje të sofistikuar pamjes suaj të përgjithshme. Zgjidhni një palë elegante që plotëson veshjen tuaj, duke siguruar që sytë tuaj të qëndrojnë të mbrojtur ndërkohë që ju e tundni me besim ansamblin tuaj të koncertit.

Fjalët e fundit

T-Shirt grafike Jeans What Wear Koncert
Nuk mund të gaboni me një bluzë grafike dhe xhinse. Foto: StreetStyleSPY / Shutterstock.com

Kur vendosni se çfarë të vishni në një koncert, është një mundësi emocionuese për të shfaqur stilin tuaj dhe për të përqafuar energjinë e gjallë të muzikës live. Opsionet janë të pakufishme, nga eleganca e festivalit në skajet e koncerteve rock, sharmi i vendit te koncerti i lezetshëm i rapit dhe spektakli pop deri tek dhuntia eklektike.

Mos harroni të përmirësoni veshjen tuaj të koncertit me aksesorë thelbësorë si çanta të qarta, kapele, xhaketa, pako fanny dhe syze dielli, të cilat lartësojnë stilin tuaj dhe shërbejnë për qëllime praktike.

Pra, kur përgatiteni për koncertin tuaj të ardhshëm, lërini zgjedhjet tuaja të modës të pasqyrojnë personalitetin tuaj unik dhe shfrytëzoni mundësinë për të bërë një deklaratë të paharrueshme që harmonizohet në mënyrë të përkryer me muzikën dhe atmosferën elektrizuese.

Pyetjet e bëra më shpesh

Çfarë duhet të vesh në një koncert?

Kur ndiqni një koncert, është e rëndësishme të vendosni një ekuilibër midis rehatisë dhe stilit. Zgjidhni rroba që ju lejojnë të lëvizni dhe të kërceni lirshëm duke shprehur stilin tuaj personal. Merrni parasysh zhanrin e muzikës, vendin dhe motin kur zgjidhni veshjen tuaj.

Çfarë duhet të vesh në një koncert në natyrë?

Veshja për një koncert në natyrë kërkon marrjen parasysh të motit dhe vendit. Nëse është një ditë e nxehtë dhe me diell, zgjidhni veshje të lehta dhe që marrin frymë si pantallona të shkurtra, fustane të rrjedhshëm ose funde të kombinuara me një bluzë ose bluzë.

Mos harroni të aplikoni krem ​​kundër diellit dhe të merrni me vete një kapele ose syze dielli për mbrojtje nga dielli. Në mot më të freskët, shtresimi është thelbësor. Vishni një xhaketë të lehtë, triko ose triko mbi veshjen tuaj dhe sillni një shall ose fasule për të mbajtur ngrohtë.

A mund të vesh xhinse në një koncert?

Po, xhinset janë një zgjedhje e gjithanshme dhe popullore për veshjen e koncerteve. Ato ofrojnë rehati dhe mund të vishen lart ose poshtë në varësi të stilit të koncertit. Bashkojini xhinset tuaja me një bluzë, bluzë ose shirit për një pamje të zakonshme, ose vishni ato me një top elegant dhe aksesorë për një ansambël më në modë.

A është në rregull të veshësh mallra grupi në një koncert?

Absolutisht! Veshja e produkteve të grupit në një koncert është një mënyrë e shkëlqyer për të treguar mbështetje për artistin ose grupin. Ai gjithashtu shton një prekje të lezetshme dhe autentike në veshjen tuaj. Konsideroni të vishni një bluzë brezi, kapuç ose kapele për të shfaqur adhurimin tuaj dhe për t’u lidhur me fansat e tjerë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here